Gra na giełdzie nie jest zabawą

„Pieniądze od zawsze przyciągały człowieka. Bo któż by nie chciał mieć pieniędzy przynajmniej na tyle by spokojnie i godnie żyć. Nie ma chyba człowieka, który nie zastanawiałby się jak szybko zarobić pieniądze. Gra na giełdzie to jedna tych nie ukrywajmy grząskich metod na zdobycie dużej gotówki. Oczywiście, że jest możliwe dorobienie się w ten sposób fortuny, ale do tego potrzeba naprawdę mocnej głowy i ogromnej wiedzy.

Wielu ludziom wydaje się, że giełda to żyła złota. Że jest prosta, łatwa i niegroźna. Jednak hazard, bo tym właśnie jest gra na giełdzie, jest uzależniający. Często popadając w żądze pieniądza zapomina się o racjonalnym myśleniu, co przynosi tylko katastrofalne skutki.

Giełda jest miejscem tylko dla osób, które myślą trzeźwo, nie pragną zarobić fortuny, ale chcą osiągnąć coś więcej. Mianowicie satysfakcję z wygranej. Gra na giełdzie nie jest zabawą, a najważniejsze jest wiedzieć to, że pragnąc grać tylko dla pieniędzy możemy je bardzo szybko stracić. Nerwy jakie często towarzyszą są bardzo silne i one najczęściej uzależniają.

Zanim przystąpimy do próby gry na giełdowych arenach warto przemyśleć i sprawdzić swoją psychikę, żeby zamiast zdobytej fortuny i satysfakcjo nie skończyć jako przysłowiowy bankrut. Myślenie jest największą cnotą jaką można pochwalić się na tym jakże grząskim gruncie.”